Drewno klejone warstwowo jest materiałem konstrukcyjnym powstającym poprzez sklejanie wielu warstw desek z drewna wysokiej jakości, zwanych lamelami. Proces produkcji rozpoczyna się od starannego suszenia komorowego lameli z drewna iglastego do wilgotności 8-12%.

Wysuszone lamele są strugane, a następnie wizualnie lub maszynowo sortowane na z góry zdefiniowane klasy wytrzymałości. Usuwa się przy tym wszystkie niedoskonałości drewna takie jak np. duże sęki, oflisy, które są automatycznie zaznaczane i wycinane.

Na końcach lameli o różnej długości, frezowane są wzajemnie zazębiające się złącza klinowe, które zostają ściśnięte i sklejone. Następnie lamele są przycinane na wymaganą długość, nanoszony jest klej na szersze powierzchnie lameli, które są układane warstwami i sprasowywane. Po wyschnięciu kleju belki są strugane, a krawędzie fazowane. Poprzez wycinanie niedoskonałości drewna oraz klejenie warstwowe lameli uzyskuje się doskonalszy produkt, który posiada zdecydowanie lepsze właściwości niż drewno lite.

KVH dzięki swoim właściwościom od lat na świecie znajduje szerokie zastosowanie
nie tylko w konstrukcjach budowlanych stropów i dachów ale także jako:

  • legary pod deski tarasowe i podłogowe
  • konstrukcje ścian w technologii szkieletu drewnianego
  • konstrukcje montażowe elewacji drewnianych
  • elementy altanek, domków ogrodowych, ogrodzeń
  • materiał dla majsterkowiczów