Pianka QuadFoam500 jest dwuskładnikową, półsztywną pianką poliuretanową o budowie otwarto komórkowe. Natrysk pianki na izolowaną powierzchnię odbywa się bezpośrednio na budowie, przy użyciu specjalistycznych agregatów wysokociśnieniowych. Pianka QuadFoam500 może być stosowana do wykonywania izolacji termicznych ścian od wewnątrz pomieszczeń, stropów, ścian działowych, podłóg oraz dachów od strony wewnętrznej. Pianka poliuretanowa QuadFoam500 została sklasyfikowana w klasie E reakcji na ogień, odpowiadającej określeniu „samogasnący”.

Pianka poliuretanowa otwartokomórkowa posiada w swojej budowie liczne komórki otwarte, dzięki czemu „oddycha” i utrzymuje w pomieszczeniu przyjemne środowisko. Para wodna, będąca wynikiem złej wentylacji, krążąca w powietrzu, nie skrapla się na jej powierzchni, co zapobiega powstawania pleśni, dzięki temu piana otwartokomórkowa z powodzeniem wykorzystywana jest do ocieplania poddaszy.

Oprócz swoich właściwości ocieplających, paroprzepuszczalnych i wygłuszających, pianka poliuretanowa jest bardzo lekka, dlatego nie obciąża konstrukcji a sztywniejąc podczas żelowania dodatkowo ją wzmacnia. Wypełnienie wszystkich trudno dostępnych miejsc możliwe jest poprzez nakładanie piany hydrodynamicznym natryskiem. Jest to ważny aspekt, gdyż konstrukcje dachowe posiadają często skomplikowane kształty.

Przy wyborze rodzaju pianki należy wziąć pod uwagę współczynnik przewodzenia ciepła (λ), który różni się w zależności od jej gęstości. Pomimo tego, że λ pianek otwartokomórkowych jest większy od λ pianek zamkniętokomórkowych, należy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Można zastosować piankę zamkniętokomórkową do ocieplenia poddaszy, ale wówczas należy zadbać o wymuszony obieg powietrza, by zapobiec skraplaniu się pary wodnej. Piana zamkniętokomórkowa jest jednak cięższa, dlatego zużywamy jej więcej. Pianka poliuretanowa otwartokomórkowa jest lżejsza, dlatego cena wychodzi zazwyczaj niższa, gdyż zużywamy jej mniej.

Właściwości pianki poliuretanowej QuadFoam500:

  • Gęstość pozorna (waga m2) – 8kg
  • Przenikanie ciepła (λ) U [W/m2] – 0,038
  • Gwarancja producenta – dożywotnia

Najczęściej spotykane pytania naszych klientów:

Czy pianka otwartokomórkowa chłonie wodę, czy należy zastosować folię paro-przepuszczalną i folię paroizolacyjna?

Tak, dla pianki otwartokomorkowej należy zastosować układ folii paroizolacyjnej i paroprzepuszczalnej podobnie jak ma to miejsce w przypadku wełny.

Czy jest możliwość że posiadając wentylacje grawitacyjna będzie skraplała się para woda?

Pianka zamknietokomórkowa nie chłopie wody przy założeniu, że mamy do czynienia z ilością zamkniętych komórek powyżej 90% oraz jednocześnie jest paroprzepuszczalna. Para w formie gazu dyfunduje przez strukturę pianki, co sprawia że nie ma niebezpieczeństwa że będzie się skraplać. Wentylacja musi być tak wykonana, aby była zapewniała krotność wymiany powietrza w pomieszczeniach wg wymagań dla budynków.

Co wybrać, piankę otwartokomórkową, czy zamknietokomórkową?

Należy wybrać kompromis pomiędzy cena, oporem ciepłym i przestrzenią do wykorzystania na termoizolacje.

Jaka jest sugerowana grubość przy piance otwartokomórkowej?

Minimalna grubość to 15 cm dla poddasza.

Izolacja pianką poliuretanową wychodzi dwa razy drożnej niżeli wełną. Po jakim czasie odzyska się różnicę w rachunkach za ogrzewanie?

Pianka nie zjeżdża, nie ma łączeń, jest wiatroszczelna w porównaniu do wełny. Zaraz na starcie otrzymuje się lepsze warunki cieplne.

6. Czy jest możliwość sprawdzenia szczelności izolacji?

Oczywiście, posiadamy kamerę termowizyjną i po wykonaniu usługi na życzenie klienta wykonujemy pomiary.

Produkujemy zgodnie z normą ISO 9001:2008. Spełniamy wymogi instytutów PZH, ITB (w trakcie badań), ICC oraz IAPMO.